Dla Wróżek i Czarownic – Mniszek Pospolity

 

Dla Wróżek i Czarownic dmuchawce, latawce , by piękniejsze były nam na wiosnę, za przyczyną Mniszka pospolitego (Taraxacum officinale F. H. Wigg.) znany bardziej pod nazwa lekarskiego w ludowym nazewnictwie jako pępawa, wole oko, dmuchawiec. Błędnie nazywany również mleczem, a to całkiem inna roślina.

 

Rośnie najchętniej na łąkach ale innymi stanowiskami nie wzgardzi w żadnym wypadku, chętnie zamieszkuje ugory, ogrody przydomowe , trawniki oraz pola ale pnie się w górach do regla dolnego gdzie spotkać go można na halach.

Mniszek Pospolity

Jakie cuda czyni jak sprawia, że skóra staje się młodsza, za pomocą delikatnego peelingu, którego sprawcą jest, jeśli użyjemy go jako podstawowego składnika dla sporządzenia maseczki kosmetycznej.

Oczyszczająca maseczka z Mniszka pospolitego vel lekarskiego. Zbieramy dużą garść świeżych liści, siekany je na drobno, następnie zalewamy w małym naczyniu np. emaliowanym odrobiną wrzącej wody i gotujemy około 2-3 minuty na wolnym ogniu. Pamiętając by ciągle mieszać jego zawartość. Odstawić do ostygnięcia spokojnie czekając oczywiście aż jego zawartość będzie lekko ciepła, następnie rozcieramy wszystko na miazgę. Do tej masy dobrze jest dodać trochę sproszkowanych płatków owsianych zaleca się przy cerze tłustej, a dla trądzikowej dodajemy odrobinę drożdży piekarskich. Otrzymaną masę  nałożyć na twarz na okres pół godziny. Po zakończeniu kuracji twarz przemyj naparem z liści brzozy ew innym tonikiem ziołowym.

Dlaczego maseczka tak dobrze działa na skórę twarzy?

Ponieważ obfituje w komplet witamin, soli mineralnych i aktywnych enzymów. Działa jak łagodny peeling złuszczający martwe komórki naskórka, ogranicza łojotok, poprawia równie% kolor skóry dając jej właściwą barwę. Maseczka działa bardzo dobrze u osób, które mają cerę tłustą, zanieczyszczoną zaskórnikami, pomaga również młodym damom pozbyć się niechcianego trądziku

Uwaga : maseczka ma tendencje do przyciemnia karnacji.

 

 

<- Rośliny lecznicze

[like]