Czakroterapia

Czakry

Czakroterapia jest formą leczenia organizmu ludzkiego poprzez oddziaływanie energetyczne na czakry. Aby zrozumieć, na czym polega uzdrawianie czakroterapią, trzeba pojąć istotę czakry, jako jednego z wielu istotnych elementów w organizmie człowieka.

Czakry to ośrodki energetyczne, pełniące rolę swego rodzaju mikro elektrowni, zasilających ludzkie ciało. Fizyczne działanie naszego organizmu jest bowiem całkowicie zależne od odpowiedniej ilości życiodajnej energii – prany. Bez niej w ciele człowieka rozwijają się choroby, a także zachodzi ogólna degeneracja i gorsze działanie narządów.

Czakry to ośrodki energetyczne, odpowiadające określonym narządom i funkcjom życiowym w ludzkim organizmie. Tak, jak każdy z nas wyposażony jest w różne narządy – nerki, wątrobę, serce, mózg, tak samo posiadamy ośrodki energetyczne, sprawujące kontrolę nad prawidłowym działaniem swoich fizycznych odpowiedników. Czakry rozciągają się poprzez sferę fizyczną i plazmatyczną – mają dwojaki charakter, stąd ich specyficzne działanie na ciało.

Główną funkcją czakr jest przechwytywanie i rozprowadzanie energii życiowej po ludzkim ciele. Pełnią też funkcję kontroli pracy gruczołów dokrewnych i wszystkich narządów w ciele. Co ciekawe, czakry nie ograniczają się tylko do fizyczności naszego organizmu – potrafią oddziaływać też na świat astralny, poprzez uaktywnianie właściwości parapsychicznych. Aktywacja tych czakr u pacjenta (lub u siebie samego) doprowadzić może do wyczulenia na energię i umiejętności oddziaływania przy jej pomocy. Jest to szczególnie ważne u uzdrowicieli i bioenergoterapeutów, pragnących nieść ulgę swoim pacjentom.

Energia, emitowana przez ludzkie czakramy, jest przyczyną powstawania aury. To właśnie odczyt kolorów i ich natężenia w aurze może posłużyć za doskonałe narzędzie diagnostyczne, jeśli chodzi o zablokowane czakry.

Czakroterapia

Czakroterapia przede wszystkim uaktywnia i pobudza wirujące ośrodki ciała bioplazmatycznego (czakry) do działania. Często problemy ze zdrowiem wynikają właśnie z zablokowanych czakr lub ich nieprawidłowego funkcjonowania. Doświadczony czakroterapeuta potrafi w ciągu kilku sesji z pacjentem doprowadzić do spektakularnego wyleczenia nawet najpoważniejszych problemów zdrowotnych. Jednak czy możliwe jest wyleczenie każdego schorzenia? Niekoniecznie. Wszystko zależy od przyczyn – jeśli leżą one w problemach energetycznych pacjenta (blokady czakr lub nieprawidłowe działanie), wtedy choroby i problemy mogą być wyleczone. W przeciwnym razie czakroterapia może ogólnie pomóc w przywróceniu harmonii przepływu energii życiowej w ludzkim organizmie i dzięki temu może ukoić ból, a także rozwiązać inne problemy.

Dużą zaletą czakroterapii jest przywrócenie człowiekowi pozytywnych emocji i pobudzenie go do życia. Pacjent oddany w ręce dobrego terapeuty szybko stanie na nogi nawet po przytłaczającej depresji. Częstymi dolegliwościami, które zniwelować można poprzez pracę z energiami, są negatywne stany emocjonalne: nieszczęście, depresja, trauma, smutek czy nawet złość i zazdrość. Poprzez przywrócenie odpowiedniego przepływu energii między czakrami złe emocje zamieniają się na dobre, pozytywne. Człowiek po sesji terapeutycznej czuje się szczęśliwszy i – dosłownie – pełen życia.

[like]