Hamaliel – opiekun Panny

Hamaliel jest aniołem, którego zadaniem jest nauka radosnego i beztroskiego życia. Pokazuje, że nie warto przejmować się drobnymi problemami, które przecież nie powinny odbierać człowiekowi chęci do życia, zabawy i do czerpania szczęścia z kolorowej, wcale nie szaroburej, codzienności.

Zodiakalne Panny mają duże szczęście! Niestraszne im bowiem wątpliwości i zagubienie w trudnych momentach życia – Hamaliel pomaga im zawsze dokonywać mądrych wyborów.Hamaliel

Hamaliel rozwija także ich intuicję oraz uczy jak korzystać z serca, a nie tylko intelektu, przy podejmowaniu życiowych decyzji. Panny z reguły mają charakter perfekcjonistyczny i nastawiony na ciągłe wygrywanie. Są to ludzie bardzo surowo oceniający swoje postępowanie i działania. Dążą do celu, stale się krytykując. Zadaniem Hamaliela jest rozluźnienie zodiakalnych Panien i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji, a także poprawienie wiary w siebie. Z tego powodu Hamaliel stawia na życiowej drodze zodiakalnych Panien ludzi, którzy doceniają ich ciężkie starania i wysiłki. Ludzie tacy mają za zadanie także rozśmieszyć chronione przez anioła osoby oraz rozluźnić ich psychikę.

Brak odpoczynku i pasji, uprawianej dla przyjemności to przypadłości pracoholików, a więc też zodiakalnych Panien. Hamaliel potrafi pomóc Pannom dostrzec trudne sytuacje, odgania ich troski oraz przynosi dobre nowiny. Rozluźnia także napięcie, które towarzyszy takim osobom i pozwala swoim podopiecznym na chwilę odetchnąć i zapomnieć o obowiązkach, zrelaksować się. Gdy ktoś zmaga się z problemem, Hamaliel ma moc naprowadzenia tej osoby na właściwe wnioski – podsuwa mądre myśli, a także daje znaki, które mogą zaprowadzić do pomocnych miejsc i ludzi.

Jeśli chce się skorzystać z pomocy Hamaliela, warto ofiarować mu polne kwiaty, kwitnące pod koniec lata na polskich łąkach. Kwiaty, które anioł ten szczególnie ceni, to chabry, dzwonki oraz lwie paszcze. Dodatkowo można wesprzeć się rozmarynem – zielem, symbolizującym pamięć i koncentrację, skupienie na ważnych, życiowych kwestiach.

Wygląd Hamaliela
Hamaliel posiada jasnofioletowe skrzydła, mieniące się srebrnym i złotym kolorem. Jest w ciągłym ruchu i, tak jak jego podopieczni, ma cechy prawdziwego pracoholika! Podsuwa dobre pomysły i nakierowuje ludzkie myślenie na odpowiednie tory.

Hamaliel ma szczególną moc w środę – jest w tym dniu wyjątkowo silny i to w ten dzień warto prosić go o pomoc w wyzwaniach intelektualnych i w ważnych sprawach. Ten dzień to dobry czas na przemyślenia i podsumowanie ważnych kwestii życiowych. Także podejmowanie kluczowych decyzji warto zaplanować na środę. Aby poprosić Hamaliela o pomoc, warto użyć tych słów: „Hamalielu, natchnij mnie pracowitością i spraw, by poza pracą i wysiłkiem, spadła na mnie też radość dnia codziennego i rozluźnienie. Uczyń moją pracę wartościową i radosną dla mnie i dla moich przyjaciół, bliskich i rodziny”.

 

[like]

Anioły

 

źródło obrazka: wrotarozwoju.pl