Archanioł Michał

Archanioł Michał określany jest jako „ten, który jest jak Bóg”.

michal

Oznacza to, że Bóg obdarował Archanioła swoimi przymiotami. Dzięki temu Michał ma władzę podobną do boskiej i włada żywiołami: ognia, wody, powietrza i ziemi. Jest Naczelnym Wodzem i Archistrategiem anielskiej armii.

Zadaniem Archanioła Michała jest usuwanie zła i przywracanie harmonii oraz pokoju: zarówno w świecie fizycznym, jak i na poziomach astralnych, duchowych. Armia, której przewodzi Michał, zawsze zwycięża. Jego atrybuty to miecz i tarcza. Archanioł pomaga człowiekowi uwolnić się od zła i negatywnych emocji – walczy ze złem nie tylko widocznym i jawnym, ale też ukrytym, podstępnym. Kult Archanioła Michała obecny jest na całym świecie we wszystkich krajach katolickich. Z racji posiadanej potęgi, anioł bywa wzywany wszędzie tam, gdzie toczy się zacięta walka z szatanem – również podczas egzorcyzmów. Nie ma drugiego anioła, który byłby tak wielbiony i czczony jak Archanioł Michał.

Anioł ten jest jednak nie tylko przywódcą i wojownikiem – pełni także rolę nauczyciela, zwany jest nawet „Wielkim Pedagogiem”, a w niebie pełni rolę Rektora Archaniołów. Pomaga zarówno tym, którzy zdobywają wiedzę, jak i tym, którzy ją przekazują. Jest patronem rektorów uczelni wyższych, profesorów oraz osób, prowadzących badania naukowe – szczególnie w sferze nauk ścisłych. Archanioł Michał ma pod swoją opieką także studentów kierunków filologii, pedagogiki oraz – teologii.

Archanioł Michał pomaga ludziom cierpiącym na pomówienia, nieprawdziwe oskarżenia, a także tym, którzy są głodni i zniewoleni. Anioł pomaga także osobom, które chcą rozwinąć swoje duchowe umiejętności kontaktu z Bogiem. Rozbudza duchową miłość i niesie ze sobą boskie prawdy, walczy z kłamstwem i niesprawiedliwością. Pomaga także ludziom w sferze fizycznej, materialnej, rozwijając ich zmysły handlowe oraz zdolność zarządzania posiadanym majątkiem. Archanioł Michał wspiera rozwój i użycie magii białej – działającej zgodnie z wolą i prawdą Boga oraz kosmosu. Pomaga ludziom odkrywać boskie prawdy. Dodatkowo anioł ten usuwa z ludzkich serc strach i oferuje wsparcie przy w wypełnianiu Boskiej misji.

Jeśli boisz się nadchodzących zmian, albo nie umiesz udźwignąć ciężaru własnego celu, zwróć się do Archanioła Michała z prośbą o pomoc. Anioł pomoże Ci zapamiętać obrany kierunek, a w trudnych chwilach doda Ci odwagi.

 

[like]

Anioły

 

źródło obrazka: pl.wikipedia.org