Archanioł Metatron

Archanioł Metatron pełni rolę głównego Anioła Śmierci i znajduje się w Chórze Serafinów.

metatron

Zapoznawszy się z listą dusz ludzkich, które mają zostać przeniesione do nieba, każdego dnia wydaje rozkazy swoim podwładnym – Samaelowi oraz Gabrielowi. Metatron śledzi ludzkie czyny i postępki, które skrupulatnie uwiecznia w Księdze Życia. To do niego możemy się zgłosić, by prosić o anulowanie grzechów. Jeśli widzi, że człowiek porzucił ścieżkę grzechu i żałuje popełnionych win, może pomóc mu w nowych, lepszych postanowieniach. Okazując skruchę człowiek może otrzymać od Metatrona nową szansę, by naprawić złe uczynki i pomaszerować w stronę dobra.

Archanioł Metatron to ulubieniec Boga, anioł posiadający najwyższą rangę, Król pozostałych Aniołów. Drzewo Życia, jedna z ksiąg kabalistycznych, opisuje jak Metatron powstał z człowieka – proroka Henocha. Mężczyzna miał zostać wzięty do nieba i tam przemieniony w anioła, by zapisywać ludzkie czyny oraz pośredniczyć między Niebem a Ziemią. Metatron to jeden z dwóch najwyższych aniołów, którzy w przeszłości byli ludźmi. Według pewnych tradycji Metatron stworzony został wraz ze światem albo nawet wcześniej.

W codziennym życiu każdy człowiek może prosić Metatrona o podpowiedzi w kwestii dokonywanych wyborów. Anioł może też przy pomocy swoich mądrych rad pomóc wszystkim potrzebującym w osiągnięciu ziemskiego szczęścia i harmonii. Podpowiada jak żyć w miłości, a także niesie pomoc rodzicom w opiece nad dziećmi. Wiele osób nie wie, do jakiego anioła zgłosić się z modlitwą w sprawach ogólnych, dotyczących codziennych problemów i trudnych decyzji. Jeśli potrzebujemy pomocy i sami błądzimy, poprośmy o wsparcie właśnie Metatrona – ten zaś skieruje sprawę do Anioła, który najlepiej posłuży nam pomocą. Prośby o pomoc dotyczyć mogą spraw przyziemnych i materialnych, fizycznych, a także duchowych – w każdej sferze potrzebujący znajdą ukojenie, siłę i wsparcie.

Nowe postanowienia i zmiany szkodliwych nawyków, złych przyzwyczajeń mogą być szczególnie uciążliwe. Jeśli brakuje nam woli do walki z własnymi słabościami, Metatron pomoże nam, dodając motywacji i sił. Przykładem trudnej sytuacji może być walka z nałogiem albo szkodliwe relacje w szkole/pracy. Dzięki wsparciu Metatrona możemy skutecznie realizować najlepszą dla nas ścieżkę i żyć godnie.

Metalem przypisanym do Archanioła Metatrona jest złoto, a atrybutem – skarby, szczególnie te ukryte. Anioł posiada także Róg Obfitości, który pozwala właścicielowi tworzyć dowolne dobra i wspaniałości.

Archanioł Metatron często niesie ze sobą pioruny i grzmoty, anioł nieustannie płonie, zaś jego postać świeci tak jasno jak samo Słońce. Z jego śpiewu powstają nowe Zastępy Aniołów.

 

[like]

Anioły

 

źródło obrazka: anielskaoaza.blogspot.com