Archanioł Jofiel

Archanioł Jofiel (inaczej zwany też: Zofiel, Loviel, „Bóg to moja prawda” albo „Boska mądrość”) – przywódca chóru anielskiego Trony oraz Książę Cherubów.

archanioljofiel

Obdarzony najszybszymi skrzydłami spośród cherubinów. Legendarny doradca i wsparcie biblijnego Noego, a także pomocnik Archanioła Michała podczas bitew. Jofiel to także anioł, przybywający na wezwanie mistrza podczas Salomonowych rytuałów magicznych. Chociaż nie istnieje wiele materiałów i przekazów opisujących tego Archanioła, to dzieje się tak z powodu jego charakteru i profilu działania: anioł pracuje cicho, subtelnie i z ukrycia, wspomagając wszystkich ludzi wrażliwych. Jofiel pozwala dotrzeć człowiekowi do wyższej prawdy – działa więc jako aktywna mądrość boska.

Cechy Archanioła Jofiela to intuicja, objawienie i natchnienie, a także szczęśliwy los, korzystny zbieg wydarzeń i okoliczności. Jeśli czujemy, że nadprzyrodzona moc przynosi nam w pewnych sferach życia pomoc, jest to zasługa właśnie Jofiela. Anioł ten pozwala człowiekowi pojąć wydarzenia życiowe oraz ciężkie doświadczenia. Dzięki anielskiemu natchnieniu jesteśmy w stanie obiektywnie spojrzeć na nasze życie i zrozumieć je na wyższym poziomie. Mądrość Boga, którą przekazuje ludziom w swych działaniach Archanioł Jofiel, buduje u ludzi harmonię serca – a więc emocji i uczuć – z rozumem.

Gdy prosisz Jofiela o pomoc, nastaw się na przyjęcie boskiej mądrości, otwórz zarówno swój umysł, jak i serce. Jofiel naucza, że jeśli rozpoczniesz poszukiwania, na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz. Anioł charakteryzuje się doskonałym spokojem i boską cierpliwością. Obdarza człowieka ochroną i sieje dobrodziejstwa. Ważnym jest, aby zwrócić się do Jofiela świadomie i z pełnym przekonaniem przyjąć jego dary – w przeciwnym razie pomoc Archanioła będzie dla nas niedostępna. Zaproś Archanioła Jofiela do swojego życia i zaufaj mu, a niebawem doświadczysz jego obecności zarówno w swoim umyśle, jak i sercu. Każdy człowiek musi dojrzeć i samodzielnie podjąć decyzję o wędrówce w stronę bogatego duchowo, pełnego życia. Nie jest to łatwe w pojedynkę, ale z pomocą Jofiela okaże się fascynującą wędrówką ku mądrości Boga!

Przesłanie Archanioła Jofiela mówi nam, że najważniejsze w życiu jest niedostępne dla logicznego, racjonalnego rozumu – jest więc niewidoczne dla oczu.

Dobrze widzi się tylko sercem!

 

[like]

Anioły

 

źródło obrazka: anioly.portal-duchowy.pl