Archanioł Miłości – Haniel

Archanioł Haniel to anioł miłości – posiada ogromną moc, która pozwala mu rozpalić w ludziach gorącą miłość, a także – skutecznie otworzyć silne centrum energetyczne, jakim jest czakra serca. Anioł ma moc, by pomóc samotnym sercom ludzkim odnaleźć się nawzajem, a także by pomóc człowiekowi odzyskać utracone uczucie i by napełnić go nowym życiem. Dodatkowo Haniel potrafi wzmocnić istniejące już, stałe związki.

Siła anioła pochodzi od Stwórcy – boska energia, którą Haniel emanuje pochodzi z Oceanu Miłości. Po transformacji energia ta dociera do wszystkich żywych istot i przyjmuje postać złotego, jaskrawego światła. Energia ta jest niezniszczalna i niezwykle potężna.

Modlitwa do Archanioła Haniela pochodzi w swej pierwotnej postaci z Kabały, tajemnej księgi Izraela. Była głęboko ukryta i skutecznie chroniona przed niepowołanymi osobami.

Aby wezwać Haniela, Anioła Miłości, należy poświęcić mu dziewięć dni codziennej modlitwy. Nowenna, czyli cykl dziewięciu prywatnych nabożeństw w wybranej intencji, należy rozpocząć w dniu I kwadry Księżyca. Przygotować należy specjalny ołtarzyk – białą świeczkę i biały obrus, a także kadzidełko sandałowe i pojedynczą, czerwoną różę. Przydatne okazać może się zdjęcie (ilustracja) z Archaniołem Hanielem oraz kartka z odręcznie zapisaną modlitwą. W ciągu kolejnych dziewięciu dni nabożeństwa przeprowadzać należy o tej samej, stałej porze.

Korzystając z pomocy Archanioła trzeba trzymać się kilku ważnych reguł. Mianowicie – nie wolno krzywdzić innych ludzi ani bawić się ich uczuciami, a także nie można prosić o miłość w celach materialnych.

Rytuał modlitwy:
– rozpal płomień białej świecy
– zapal kadzidło sandałowe
– usiądź w wygodnej pozycji
– przymknij powieki i oczami wyobraźni ujrzyj Haniela w dowolnej, komfortowej dla Ciebie postaci
– przy pomocy wyobraźni przekaż Aniołowi swoje myśli i prośby, pragnienia. Swoją modlitwą poproś szczególnie o promień złotego światła, pochodzący z Oceanu miłości.

Po przeprowadzeniu początkowych kroków, postaraj się poczuć jak wezwany promień światła dotyka Twojej czakry serca, po czym rozchodzi się łagodnie i ciepło po Twoim ciele i duszy. Teraz musisz poprosić Haniela o przekazanie promieni do wybranej przez Ciebie osoby. Dzięki mocy Archanioła połączysz się z daną osobą uczuciowo. Możesz też poprosić o wybranie osoby przez Anioła za Ciebie. Po nasyceniu swojego wnętrza i serca złotym światłem pochodzącym od Stwórcy, otwórz oczy i odmów specjalną modlitwę do Archanioła Miłości. Modlitwa jest bardzo istotnym elementem rytuału i posiada niezwykłą siłę:

Łagodny, przenajświętszy Archaniele Hanielu,

Któremu Pan Zastępów powierzył wszystko,

Co przyjemne w życiu człowieka.

Kiedy odwiedzasz ziemię

Napełniasz ją bogactwem i pięknem.

Zwracam się dziś do Ciebie.

Przynieś mi miłość, radość i harmonię.

Naucz mnie czytać w ludzkich sercach,

Abym odnalazła miłość prawdziwą i szczerą

I umiała rozpoznać prawdziwe uczucie,

Odróżniając je od chwilowego zauroczenia.

Pomóż mi utrzymać związek, w którym jestem,

Jeśli jest on dobry dla mnie i dla partnera.

Przynieś mi proszę, odwzajemnione uczucie

Do wspaniałego człowieka, z którym razem

Będziemy szczęśliwie iść przez życie

I nawzajem dawać sobie najpiękniejsze doznania.

Niech nasze wspólne przebywanie ze sobą

Daje nam radość, rozkosz i odprężenie,

Niech związek nasz będzie dla nas

Oparciem, ukojeniem i inspiracją do życia.

Niech nasza wzajemna miłość

Będzie dla nas źródłem Mocy, siły i natchnienia.

Spraw Łagodny Archaniele, Opiekunie uczuć,

Że ta miłość da nam obojgu spełnienie

Na wszystkich płaszczyznach istnienia,

Wzbogacając nas o najpiękniejsze doświadczenia.

Przynieś mi szczęśliwą, odwzajemnioną miłość

I osłoń ją swoimi skrzydłami.

Amen 

[like]

Anioły