Zasady Reiki

 

Właśnie dzisiaj pozbyłam się złości

 

Jest to pozbycie się negatywnej emocji, jaką jest złość. Emocja ta dotyczy nas samych i świadczy o stanie zablokowania naszego wnętrza przed światem zewnętrznym. Poprzez złość oddziałujemy bardziej na siebie niż na innych. Powoduje ona w nas destrukcyjne działanie na naszą psychikę. Nasza złość jest wynikiem patrzenia na innych, jak na lustro. Wszystko co wywołuje w nas złość jest tylko w nas. W innych widzimy siebie, myśląc, że to oni są winni. Pamiętajmy, że nasze myśli działają zgodnie z prawem przyczyny i skutku. Myśl jest energią, którą wysyłamy na zewnątrz. Wytykając innym ich wady, mówimy o sobie. Jeśli my pozbędziemy się złości, to i nasze otoczenie się zmieni.

Właśnie dzisiaj pozbyłam się zmartwień

 

Nasze życie przebiega zgodnie z planem boskim. Każda sytuacja w naszym życiu powinna być potraktowana jako kolejne doświadczenie. Zamartwianie się problemami z jakimi się spotykamy w naszym życiu, powoduje oddzielenie nas od świata zewnętrznego. Stajemy się zamknięci w sobie i nie widzimy rozwiązania problemu. Kiedy uświadomimy sobie, że żyjemy tak jak pozwala nam nasze doświadczenie i nasz problem to nie problem, ale sytuacja z jaką spotkaliśmy się – to wtedy pozbędziemy się zmartwień. Uzyskamy pogodę ducha i będziemy wiedzieli jak postępować dalej.

Dzisiaj doceniłam wszystko, co mam

 

Patrząc na wszystko co mam, jestem świadoma tego, że to posiadam. Dziękuję Bogu za wszelkie posiadanie. Mam tu na uwadze dobra duchowe i materialne, emocje i myśli – to jaki jestem i to co mnie otacza. Jestem wdzięczna za to, że mogę prosić o wszelkie dobra, wszelkie błogosławieństwa. Cieszę się z tego, co mam i dziękuję za to. Mam świadomość tego, że to co mogę ujrzeć, mogę otrzymać. Przy tym wszystkim mam świadomość pokory wobec Boga (Absolutu).

Dzisiaj uczciwie wykonuję swoją pracę

 

Praca to każde działanie jakie wykonuję. To także moje myśli. To ciągłe dążenie do harmonii i doskonałości. To przestrzeganie Praw Wszechświata, Praw Boskich. To uczciwe postępowanie wobec siebie i naszego otoczenia. Wszystko co robię traktuję jako swoją pracę i wykonuję ją w zgodzie ze swoim sumieniem.

Dzisiaj z szacunkiem odnoszę się do wszystkiego, co żyje

 

Szacunek jest wyrazem bezwarunkowej miłości prezentowanej przez Reiki. Pozwala to nam poczuć się, zjednoczonymi z Wszechświatem. W ten sposób uświadamiamy sobie, że jesteśmy jego częścią. Kiedy darzymy szacunkiem nasze otoczenie, to szanujemy siebie. Kierujemy się zasadą – nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe.

Reiki              Legenda              Stopnie i inicjacje         Przekaz energii