Litoterapia – czyli o co chodzi?

 

Litoterapia, czyli leczenie kamieniami, jest jedną z coraz popularniejszych technik naturalnego leczenia. Polega na wykorzystywaniu mocy kamieni (głównie kamieni szlachetnych) w codziennym życiu. Mało kto z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale kamienie, z którymi nieświadomie obcujemy każdego dnia, oddziałują na nas, na nasze zdrowie a nawet życie. Warto wiedzieć, jak świadomie wykorzystać energię płynącą z ich wibracji, by uczynić swoje życie przyjemniejszym i zdrowszym.

Przede wszystkim, warto zacząć od tego, że litoterapia wykorzystywana jest przez ludzi od tysięcy lat. Tak jak w przeszłości cieszyła się bardzo dobrą opinią, tak i w dzisiejszym, nowoczesnym świecie powoli wraca do łask. Aby skorzystać z pozytywnych właściwości kamieni, warto przede wszystkim wybrać taki okaz, jaki podoba nam się najbardziej. Czy to naprawdę takie proste? Jak najbardziej! Wybierając, kamień i kierując się tylko i wyłącznie własnymi preferencjami, wykorzystujemy swoją podświadomość i intuicję – to one podpowiadają nam, który kamień będzie miał w rezultacie najlepsze właściwości lecznicze dla naszego organizmu i psychiki. Innymi słowy, podczas oglądania kamieni, najprawdopodobniej przyciągnie nas właśnie ten, którego właściwości najmocniej potrzebujemy.

Gdzie używać kamieni w mieszkaniu?

W każdym mieszkaniu znajdują się kamienie – nie muszą być „magicznie” wyeksponowane, wystarczy, że są po prostu obecne. Intuicyjnie sięgamy po pierścionki, kolczyki czy też wystroje, złożone z kamieni jako ozdób. Jest dużo możliwości, jeśli chodzi o udekorowanie pomieszczeń, które pozwolą na wykorzystanie leczniczych właściwości konkretnych typów kamieni.

W pomieszczeniu, w którym codziennie spożywamy posiłki, dobrze jest postawić na stole figurkę lub swoiste „jajo” z kalcytu lub bursztynu. Kamień ten sprawi, że trawienie w naszym przewodzie pokarmowym będzie zachodzić sprawniej i łatwiej. W łazience warto natomiast używać szczotek z kryształu górskiego. Ułożone na brzegach wanny będą pozytywnie oddziaływały na nasze ciało – odprężająco i regeneracyjnie. Jeśli chcemy natomiast poprawić stan naszej skóry, powinniśmy do rączki prysznica włożyć drobinki ametystu, szmaragdu, kryształu górskiego albo diamentu. Można również użyć kwarcu dymnego. Kuracja taka jest odmładzająca i bardzo zdrowa!

Jeśli chodzi natomiast o pomieszczenia, w których pracujemy lub się uczymy, dobrze zadbać o kamienie, poprawiające pamięć i koncentrację. Należą do nich takie kamienie jak topaz, bursztyn, kalcyt oraz cytryn. Wystarczy, że umieścimy je na naszym biurku, nieopodal miejsca pracy lub nauki, a wszystkie działania, wymagające z naszej strony koncentracji i kreatywności, będziemy wykonywać o wiele łatwiej niż normalnie!

Przywrócenie równowagi barw

Nie jest tajemnicą, że każdy człowiek żyje w tęczy: niektóre barwy podczas życia wydłużają się i rozszerzają, inne natomiast wygasają. Mają one związek z promieniami kosmicznymi w siedmiu podstawowych barwach. Prawdą jest, że każda najdrobniejsza cząsteczka naszego żywego organizmu, a więc każda komórka, posiada właśnie te 7 barw. Prawdą jest jednak również to, że poprzez ciężką pracę, stres i przemęczenie, albo przez wypadki i niezdrowe odżywianie, czyli problemy życia codziennego, z którymi spotyka się wielu z nas, niektóre promienie kosmiczne naszego organizmu zostają zakłócone. Ich działanie nie zostaje całkowicie zniszczone, a jedynie zaburzone – skutki nie są drastyczne, przynajmniej nie na początku. Po pewnym czasie jednak, gdy nic nie zrobimy z niedoborem promieni kosmicznych w naszym organizmie, możemy tego pożałować, tak samo jak ignorując pierwsze symptomy zwykłych chorób. I tak jak w przypadku chorób skutki mogą być poważne.

Warto wiedzieć, że oddziaływanie na organizm kamieniami o odpowiedniej strukturze chemicznej i barwie, powoduje, że ich wibracje i energia wchodzą w związek z wibracjami i barwami naszego organizmu. Pozytywne oddziaływanie kamieni odpowiedniego rodzaju potrafi przywrócić w organizmie zachwianą równowagę i uzupełnić brakujące kolory. Uzupełnienie następuje na poziomie astralnym i potem fizycznym – ma więc dużo bogatsze skutki, niż tylko likwidacja zmęczenia lub chorób organizmu.

Odpowiednio zastosowane kamienie są w stanie wyciągnąć z organizmu zmęczenie, schorzenia fizyczne, a nawet mogą działać bakteriobójczo. Jeśli w naszym życiu pojawiło się dużo lęku i stresu, użycie stosownych kamieni, dopasowanych do naszych wibracji i barw, będzie zbawienne w skutkach i warto zastosować litoterapię, by się o tym przekonać. Kamienie, umieszczone ostrymi wierzchołkami z dala od ciała ludzkiego, mają działanie oczyszczające. Jeśli umieścimy je natomiast tak, by czubkami dotykały ciała, powodują doładowanie organizmu dodatkową energią i mają działanie wzmacniające. Wspomagają również działanie intuicji i polepszają pamięć oraz koncentrację. Mają więc zastosowanie wszędzie tam, gdzie praca umysłowa stawia przed nami duże wymagania – w biurze, na uczelni itp.

Obecnie zalecane jest stworzenie indywidualnej, dopasowanej do naszych potrzeb apteczki z kamieniami. Warto wykorzystywać kamienie w sytuacjach kryzysowych i wtedy, gdy tylko mamy czas. Samo noszenie pomocnych kamieni przy sobie już ma właściwości lecznicze – nie trzeba się nad nimi koncentrować świadomie. Z kamieni można korzystać nie tylko w zaciszu własnego domu, ale też na wycieczkach czy podczas weekendów za miastem. Dzieje się tak, gdyż drobne kamyczki umieścić można nawet w podręcznym woreczku i można je schować do kieszeni.

<- Litoterapia

[like]